Ankara Estetik Diş Hekimliği

Estetik, güzelliğin ön planda olduğu alanlarda kişinin sosyal hayatını etkileyebilecek ölçüde olması nedeni ile insanlar her zaman güzel ve iyi görünmeye çalışmaktadırlar. İyi görünmek insanları güzel hissettirdiği için estetik açıdan her anlamda yararlanmak istemektedirler. Diş hekimliğinde de durum farklı değildir. Estetik diş hekimliğidiş hekimliğinin önemli bir kolu haline gelmiştir.

Estetik diş hekimliğinde diş rahatsızlıkları olanların rahatsızlıkları giderildikten sonra hem işlev hem de görünüm açısından diş problemleri ile ilgilenilmektedir. Diş rahatsızlığı olmayanların ise estetik açıdan güzel görünmesi ile ilgilenilmeltedir. Estetik diş hekimliği bölümünde genel olarak; diş rengi bozuklukları ve değişimleri, diş minesindeki çatlak ya da kırıklar gibi dentisyon görüntüsündeki bozukluklar giderilmektedir.

Estetik diş hekimliğinde yaygın olarak gerçekleştirilen uygulamalardan biri son dönemlerde porselen laminate uygulamasıdır. Ekonomik olduğu gerekçesiyle daha önce akrilik ve kompozit veneerler kullanılırken günümüzde artık daha sağlam olan porselen malzemeler tercih edilmekte ve uygulamalar porselen malzemelerle yapılmaktadır. Görüntüsü kompozit veneerlerden daha güzel  ve kullanımı daha rahat olan porselen laminate kaplamalar, diş rengindeki değişimler, diş yüzeyinde oluşan bozukluklar ve diş kayıpları gibi durumlarda rahatlıkla kullanılabilen estetik diş hekimliği uygulamalarıdır.

Porselen laminate kaplamalarda üst kesici dişlerin görünümleri değiştirilebilmektedir. Genellikle yetişkinlerin diş kontrolleri yapıldıktan sonra yaptırabileceği porselene laminate uygulaması uzun süreli bir kullanım sağlayabilmektedir.  

Porselen laminate kullanımında uzun ömürlü olması diş hekiminin tavsiyesine uyarak yapılacak ağız bakımına bağlıdır. Ağız bakımları doğal dişlerin bakımından çok da farklı değildir.

Ankara Estetik diş hekimliği Dentess kliniğimizde de hemen her alanda uygulanmaktadır. Hastalarımızın rahatsızlıklarını göz önünde bulundurarak, ihtiyaçlarına göre uygulanan yöntemler sayesinde memnuniyet verici sonuçlar alınmaktadır. Ankara estetik diş hekimliği konusunda fikir almak adına uzman diş hekimlerimizle görüşmek ve ücretsiz muayene için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et