Çocuklarda Diş Hekimi Korkusu

Çocuklarda diş hekimi korkusu uzun zamandır süre gelen bir durumdur. Birçok yetişkinin de endişe duyduğu diş hekimi korkusu çocuk yaşlarda üzerine gidilmesi gereken bir problemdir. İnsanların ağız ve diş sağlıklarını koruyabilmeleri kişisel ağız hijyeninin dışında düzenli diş hekimi kontrolü ile gerçekleşebilecek ve sağlanabilecek şekildedir.

Ağız ve diş sağlığı problemleri genellikle çocuk yaşlarda ortaya çıkan rahatsızlıkların yeterli şekilde kontrol edilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu sebepledir ki çocuklarda oluşan diş hekimi korkusunun üzerine gidilmeli ve sorun ortadan kaldırılmalıdır.

Pedodonti hizmeti adı verilen çocuk diş hekimliği bölümü hemen hemen bütün diş hekimlerinin sağladığı bir hizmettir. Fakat çocuk diş hekimliğinde esas olan, çocukların diş hekimine karşı oluşabilecek ve ilerleyen yaşlarını etkileyecek travmalardan uzak tutabilmeyi sağlamaktır. Çocuklarda henüz tedavi bölümüne geçmeden önce psikolojik değerlendirme yapmak oldukça önemli bir tutumdur. Tedavi olacak çocuğun kaygı düzeyi, uygulanacak tedavi yöntemi ve tedavinin ne kadar süreceği önemli parametreler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ebeveynlerin bu konuda çocuklarına baskı yapmadan, ılımlı şekilde yaklaşmaları da ayrı bir değerlendirmedir.

Ankara diş hekimi polikliniği Dentess, pedodonti konusunda da hizmet veren bir ağız ve diş sağlığı merkezidir. Deneyimli diş hekimlerimiz çocuk diş hekimliği konusunda titizlikle çalışarak, çocukların mevcut ağız ve diş rahatsızlıklarını tedavi etmektedirler. Çocuklarda geleceğe yönelik bir kaygı durumu yaşanmaması adına güler yüzlü ekipleri ile takım olarak bir çalışma sunmaktadırlar. Ebeveynlere gerekli bilgiler aktarılarak, çocuklarına ağız ve diş sağlığı konusunda ne şekilde yaklaşmaları gerektikleri belirtilmektedir.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et