Diş Eti Hastalıkları (Periodontal)

Diş eti hastalıkları Ankara'da Dentess Diş Kliniğinde tedavisi yapılan bir rahatsızlıktır.

Diş hekimliği alanında en sık rastlanan rahatsızlıklardan olan periodontal yani diş eti hastalıklar, dental plak mikroorganizmaları tarafından başlayan, konak-mikroorganizma ilişkisi içerisinde ilerleyen ve sonuç olarak sert ve yumuşak dokuların yıkımı ile nitelenen bir ağız sağlığı problemidir.

Diş eti hastalıkları, genel itibari ile halk arasında pek ciddiye alınmayan fakat tedavi edilmediği takdirde sistemik rahatsızlıklara kadar giden bir etkiye sahiptir. Bu hastalıkların genellikle temel nedeni bağışıklık sistemi olarak gözlemlenmiştir. Fakat buna sebep olan etkenler de göz ardı edilmemelidir. Bağışıklık sisteminde oluşan zayıflığın birden fazla sebebi bulunmaktadır. Düzensiz ve yetersiz beslenme, aşırı sigara ve alkol tüketimi, genetik etkenler bağışıklık sisteminde zayıflamaya ve birçok rahatsızlığın oluşmasına neden olabilmektedir.

Periodontal yani diş eti hastalıklarında sebebin kaynağı tedavinin sürecini ve türünü etkilemektedir. Söz gelimi diş eti rahatsızlıkları ağız hijyenine yeterince ilgi gösterilmemesinden de oluşabilmektedir. Bu durumda kullanılması gereken ilaçlar farklıdır. Ya da beslenme kaynaklı bir sorun mevcutsa bu durumda da tedavi ile birlikte diş hekiminin belirteceği bir diyete uyulması gerekmektedir.

Genel itibari ile ele alacak olursak diş eti hastalıkları söz konusu olduğunda mutlaka diş hekimine kontrole gidilmelidir. Diş hekiminin uygulayacağı tedavi olası rahatsızlıkların da önüne geçilmesini sağlayacaktır. Ankara Dentess Diş Kliniği, uzman diş hekimleri ve tecrübeli personeli ile ağız ve diş sağlığı konusunda hizmet sunmaktadır. Ağız ve diş sağlığı kontrolünüz için geç kalmadan gelmeniz önemlidir.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et