Diş Hassasiyeti Problemi ve Tedavisi

Dişlerde görülen hassasiyet yaygın olarak yetişkinlerde görülen diş rahatsızlıklarından biridir. Bu hassasiyet yaş aralığına göre farklılık gösterebilmektedir. Özellikle 30-40 yaş aralığında daha çok görülen ve rutin yaşantıyı etkileyecek derecede olan diş hassasiyeti, tedavisi mümkün olan ve tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır.

Sıcak, soğuk, tatlı, ekşi besinleri tüketirken hatta soğuk havalarda bile ortaya çıkabilen diş hassasiyeti, kişinin yaşamını olumsuz etkilemektedir.

Diş hassasiyeti; diş çürükleri, dolgu tedavisi, hatalı diş beyazlatma işlemi, diş yüzeyi temizliği ve kök düzleştirme gibi işlemlerden sonra daha yoğun şekilde ortaya çıkmaktadır. Diş hassasiyeti öncelikle diş hekiminin kontrol etmesi gereken bir durumdur. Erken tanılarda diş hekiminin tavsiye edeceği hassasiyet giderici diş macunu kullanılarak giderilebilmektedir. Fakat diş yüzeyinde ya da diş köküne yakın noktalarda kırık ve çatlama gibi bir durum söz konusu ise yüzeye uygulanacak dolgu işlemi ile tedavi edilebilir.

Bazı vakıalarda diş kökünün yüzeye çıkması nedeni ile de ortaya çıkabilen diş hassasiyeti, uygun durumda olanlarda ağızın farklı bir bölgesinden alınan diş eti ile kapatılarak tedavi edilebilmektedir.

Diş hassasiyeti yaşamamak ya da yenilemesini önlemek amacı ile günde iki kere yumuşak diş fırçası ile dişlerin temizlenmesi gerekmektedir. Bunu dışında asit oranı yüksek besinlerden uzak durmak ve düzenli olarak diş hekimine muayene olmak da gerekmektedir.

Ankara diş hekimliği hizmeti veren ve tecrübeli iki diş hekimi ile uzun yıllardır hizmet sağlayan Dentess Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, dişleriniz için gerekli tedavileri uygulamaktadır. Ağız ve diş sağlığınızı korumak ya da var olan diş ve diş eti problemlerinizi tedavi ettirmek istiyorsanız uzman hekimlerimiz ile sizleri bekliyoruz. Tedaviler hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diş sağlığınız ve güzel gülüşleriniz kaybolmasın.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et