Diş Hekimlerinin Ağız Bakım Ürünlerinde Tavsiyeleri

Koruyucu diş hekimliği, son yıllarda artış göstermekte ve insanlar bu konuda daha bilinçli yaklaşım göstermektedirler. Koruyucu diş hekimliğinde amaç, insanların ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmesi ve hijyeni doğru uygulayabilmeleridir. Toplumda ağız bakımı denildiğinde akla ilk gelen yeterli görülen diş fırçalama eylemidir. Bu noktada koruyucu diş hekimleri devreye girerek bilinen yanlışları düzeltmeye çalışmaktadırlar.

Geçmişten günümüze incelendiğinde, toplumların ağız ve diş bakımı konusunda şimdi daha fazla imkana sahip oldukları gözlemlenmektedir. Bireylerin konu hakkında araştırma imkanları, bakım için malzemeleri temin etme imkanları eskiye nazaran daha kolay gerçekleşmektedir. Fakat ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenme olmadığı sürece bu konuların pek bir faydası görülmemektedir.  Son yıllarda birçok farklı markanın piyasaya sunduğu ağız gargaraları, toplumun ağız hijyeni ve bakımı konusundaki bakış açılarını da değerlendirme olanağı sunmuştur. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki, birçok insan kozmetik faydası ve reklamı açısından ağız gargarası tercih etmektedir. Ağız gargaralarının önemli işlevi olan bakteri ve plaklara karşı korunma amacından çok ağız kokusu ve diş beyazlığı için kullanıldığı tespit edilmiştir.

Ağız bakımı ve hijyeni konusunda diş hekmi tavsiyelerinin alınması, oluşabilecek zararlar ve rahatsızlıklara karşı korunmayı sağlayacaktır. Koruyucu diş hekimliği görevini üstlenen hemen hemen her diş hekimi, muayene için gelen hastalarına diş ipi kullanımından doğru diş fırçalama tekniklerine kadar tüm bakım bilgilerini aktarmaktadırlar. Ağız ve diş bakımı ürünleri tercih ederken kozmetik amaç yerine diş hekimi tavsiyesini göz önünde bulundurmak önemlidir.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et