Diş Implant Nedir? Kimlere Uygulanabilir?

Herhangi bir şekilde kaybedilen organ ya da dokunun yerine işlev görmesi amacı ile vücutta gerekli görülen yere yerleştirilen cansız maddelere Implant adı verilmektedir. Dental Implant ise, eksik olan dişin ya da dişlerin yerine genellikle titanyum esaslı vida ya da kök şeklindeki yapılara verilen isimdir.

Günümüzde protez kullanımını desteklemek ve protezlerin kalıcı olmasını sağlamak amacı ile uygun görülen hastalarda yaygın olarak kullanılan diş implantı, diş kayıplarında daha rahat ve kalıcı bir tedavi yöntemi olarak görülmektedir. Osseointegrasyon adı verilen kavram ise çenedeki canlı doku ile implant arasında oluşan temas noktasına denir. Bu keşif ilk olarak 1955 yılında Prof. Dr. Branemark tarafından ortaya atılmış ve yapılan araştırma geliştirmeler sayesinde günümüzdeki halini almıştır.

Oral implant ya da kök implant olarak adlandırılan bu tedavi yöntemi, yetişkin bireylerde görülen diş kayıplarında uygulanabilmektedir. Diş implantında önemli olan kemik yapısının uygunluğudur. Kemik yapısı uygun hastalarda isteğe göre tek diş isteğe göre çoklu olarak implant uygulaması yapılabilmektedir. Hastanın çene ve kemik yapısı implant uygulaması için belli bir yükseklikte olmalıdır. Bunun dışında hastanın sağlığında bir problem olmadığı sürece üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Ayrıca diş implantı diş çekimlerinden sonra kemik kaybı yaşanmaması için, rahatsız edici protez kullananlar için ve herhangi bir sebepten dolayı diş kaybı yaşayan hastalar için tavsiye edilen bir yöntemdir.

Dentess Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, sıklıkla uyguladığımız yöntemlerden biri olan dental implant uygulaması, tecrübe ve yetenek ile birleşerek sizlere sunulmaktadır. Diş implantı uygulaması hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diş kaybı problemi yaşıyorsanız çok geç olmadan uğramanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı gülümsemeniz için buradayız.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et