Ergenlik Döneminde Ortodonti Tedavisi

Ortodonti tedavisi diş hekimliği alanında önemli bir tedavi türüdür. Bireylerin ağız ve çene yapısında bulunan düzensizliklerin belirlenerek, uygun aparatlar kullanılması ile işlevsel bir çene yapısının sağlanması esastır.

Ortodonti tedavilerinde hedef yaş grubu genellikle büyüme çağında yani ergenlik döneminde bulunan bireylerdir. Büyüme çağında ağız ve çene yapısında bulunan düzensizlikler tedavinin sürecini ve hangi yolun izlenmesi gerektiğini belirlemede etkili faktörlerdendir. Bu dönemdeki bireylerin diş hekimi ve ebeveynleri ile karşılıklı olarak ortodonti tedavisi hakkında bilinçlenmeleri gerekmektedir. Uygulanan ortodonti tedavisi genellikle uzun ve sancılı bir süreç olduğu için, tedavi olacak gencin tedaviden caymaması için hassasiyet gereklidir.

Ergenlik dönemindeki hastaların genel psikolojileri oldukça hassastır. Büyüme çağındaki gençlerde en sık görülen çene bozuklukları da bu hassasiyetin artmasına neden olabilmektedir. Bu sebeple diş hekimi ile iletişimlerinin güçlü olması önemlidir. Diş hekimi, uygulanacak olan tedavinin süreci, kullanılacak aparatların türleri hakkında hastayı detaylı olarak bilgilendirmelidir.

Ankara ortodonti konusunda uzman hekimleri ile hizmet veren Dentess, özellikle ergenlik döneminde tedaviye başlayacak hastalara detaylı olarak bilgi vermektedir. Ortodonti tedavilerinin başlangıcından sonucuna kadar hasta takibini titiz şekilde gerçekleştirmektedir. 

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et