Estetik Diş Hekimliği Ankara

Estetik güzelliğin ön planda olduğu ve birçok alanda kişinin sosyal hayatını etkileyebilecek ölçüde olması nedeni ile insanlar her açıdan güzel ve iyi görünebilmeye çalışmaktadırlar. Bu sebepledir ki diş hekimliği alanında estetik diş hekimliği hızla büyüyen bir bölüm haline gelmiştir.

Estetik diş hekimliği bölümünde hastaların diş rahatsızlıkları giderildikten sonra hem işlev hem de görünüm açısından diş problemleri ile ilgilenilmektedir. Estetik diş hekimliği bölümünde genel olarak; Diş renginde oluşan bozulma ve değişimler, diş minesinde oluşan çatlak ya da kırıklar gibi dentisyon görüntüsündeki bozukluklar giderilmektedir.

Estetik diş hekimliği bölümünde yaygın olarak gerçekleştirilen uygulamalardan biri de porselen laminate kaplama uygulamasıdır. Önceleri ekonomik olduğu gerekçesi ile akrilik ve kompozit veneerler kullanılırken günümüzde porselen malzemeler tercih edilmektedir. Görüntüsü ve kullanımı rahat olan porselen laminate kaplamalar, diş rengi değişimleri, diş yüzeyinde oluşan bozukluklar ve ufak diş kayıpları gibi durumlarda rahatlıkla kullanılabilen estetik diş hekimliği uygulamalarıdır.

Porselen laminate kaplamalarda genellikle üst kesici dişlerin görünümleri değiştirilebilmektedir. Yetişkin herkesin gerekli kontroller yapıldıktan sonra yaptırabileceği uygulama kalıcı olmasa da uzun süreli bir kullanım sağlayabilmektedir.  Porselen laminate kullanımında uzun ömürlü olması diş hekiminin tavsiyesine uyarak yapılacak ağız bakımına bağlıdır.

Estetik diş hekimliği Ankara Dentess kliniğimizde de her alanda uygulanmaktadır. Hastalarımızın ihtiyaçlarına göre uygulanan yöntemler sayesinde memnuniyet verici sonuçlar alınabilmektedir. Estetik diş hekimliği konusunda uzman diş hekimlerimiz ve yapılan uygulamaların fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et