Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, kişilerin diş yapılarının kullanılabilirlik ve estetik görünüm açısından düzenlemeyi amaçlayan bir bölümdür. Birçok otorite tarafından kabul görmese de insanların ihtiyaçları ele alınarak diş hekimlerinin hizmete sunduğu uygulamalardır. Estetik diş hekimliği kozmetik diş hekimliği olarak da adlandırılabilmektedir. Dişlerin şekil ve yüzeysel yapısında oluşabilecek bozuklukların giderilmesi temel alınan estetik diş hekimliğinde; zirkonyum tedavisi, diş beyazlatma, porselen kaplama ve laminate uygulamalar mevcuttur.

Estetik cerrahinin diş görünümünde uygulanan alternatifi niteliğinde fakat yalnızca diş hekimlerinin uzmanlığı ile gerçekleştirilen bu uygulamalar, bireyin ağız ve diş sağlığının yanı sıra görünüm olarak da iyileştirilmesini hedeflemektedir.

Söz konusu uygulamalar genellikle yetişkin bireylerde tercih edilen uygulamalardır. Çeşitli rahatsızlıklar, diş kayıpları ya da daimi diş oluşumunda meydana gelen şekil bozuklukları nedeni ile ortaya çıkan estetik diş sorunları için çözüm niteliğindedir. Bu uygulamaları kısaca gözden geçirecek olursak;

Zirkonyum: İleri boyutta ve kalıplaşmış dişlerdeki koyu renklerin giderilmesi amacı ile uygulanan yöntemdir. Bilinen diş kaplama yöntemlerinin aksine ışık geçirgenliği sayesinde doğal bir görünüm sağlar.

Laminate: Diş yüzeyinde oluşan renk koyulaşması ve kırılma gibi durumları düzeltmek amacı ile kullanılır. Diş yüzeyine uygulanan bir kaplama türüdür. Hastanın ağız ve çene yapısına uygun olacak şekilde şekillendirilir.

Proselen inlay ve onlay kaplama: Diş kaybı, çürük, kırılma veya kanal tedavisi gibi durumlar sonrasında oluşan bozulma ve eksiklikleri gidermek amacı ile uygulanan bir yöntemdir. Diğer kaplama türlerine göre uzun süreli ya da kalıcıdır.

Diş Beyazlatma: Diş minesi üzerinde oluşan ve besinlerin sebep olduğu lekelenme ve sararma gibi durumların giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir.

Söz konusu estetik diş bakım uygulamaları Dentess Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Tunalı’da Diş Hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Uygulamalar kalıcı olduğu gibi tekrar gerektiren şekillerde de olmaktadır. Bu tür uygulamaların daha etkili ve kalıcı olabilmesi için diş hekiminizin size tavsiye ettiği ağız ve diş bakım yöntemlerini uygulamanız ve belli aralıklarla muayene olmanız çok önemlidir. Sağlıklı ve güzel gülüşlere sahip olmak için Dentess Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine sizleri bekliyoruz.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et