Estetik Diş Hekimliği ve Dolgu Tedavisi

Estetik diş hekimliği, çürük başlangıcı olan, kırık, renk değiştirmiş, anatomik form bozukluğuna sahip ya da farklı birçok sebepten dolayı estetik görüntüsünü yitirmiş dişlerin görsel ve işlevsel açıdan yeniden estetiğini kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanında estetik diş hekimliği, tedavisinde kullanılan materyallerden dolayı işlevini kaybeden dolgu vb tedavilerin restore edilmesini yani yenilenmesini de kapsamaktadır.

Dişlere uygulanan en yaygın tedavi türü olan ve dişi kurtarma amacı ile gerçekleştirilen dolgu tedavisinde, kullanılan materyal ve teknik oldukça önemlidir. Birçok diş hekimi gelen hastalarına dolgu restorasyonu yaptığını belirtmiştir. Yapılan dolguların uzun süreli olamaması hastalarda çeşitli problemlere neden olmaktadır.

Son yıllarda kullanılan tekniklerden biri olan kompozit rezine dolgular, geçmişte yaygın olarak kullanılan alamgam dolgu maddesinin yerini almaya başlamıştır. Henüz kesinliği olmasa da amalgam dolguların toksin oluşturması ve vücuda zarar verebilir olması gibi söylentiler bulunmaktadır. Hastaların herhangi bir şikayeti olmadığı sürece amalgam dolguların değişiminde herhangi bir sakınca görülmemektedir. Fakat unutulmamalıdır ki amalgam ya da kompozit rezine ile yapılan dolgular ağız içerisinde sadece belli bir süre durabilmektedir. Ufak rahatsızlıklar baş göstermeye başladığında diş hekiminiz ile görüşerek dolgu restorasyonu ya da değişimi yaptırmanız gerekmektedir. Dolgu tedavisinde başka önemli etkenler; diş hekiminin doğru teşhisi, doğru materyal kullanımı, uygun klinik şartlarda tedavi etmesi ve tedaviyi doğru uygulaması şeklinde sıralanabilir.

Ankara estetik diş hekimliği konusunda uzun yıllardır hizmet veren Dentess Diş Hekimlerimiz, doğru ve zamanında tedavinin dişleri kurtarmaya yönelik önemli birer adım olduğunu belirtmektedirler. Söz konusu tedavilerin uygun bir koşulda gerçekleştirilmesi ve bahsedilen parametrelerin yerine getirilmesi uzun süreli ve daha işlevsel dolgu kullanımını sağlamaktadır.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et