Estetik Diş Hekimliğinde Bonding - Adeziv - Uygulaması

Estetik diş hekimliği günümüzde oldukça rağbet gören diş hekimliği alanı haline gelmiştir. Diş hekimleri önceleri sadece ağız ve diş sorunları için tercih edilirken artık estetik bir gülüş ve güzel dişler için de tercih edilmektedir. Estetik dişlere sahip olmak sadece görünüm açısından değil sağlıklı olması açısından da önemlidir.

Dişlerin şekil ya da renginde oluşan bozulmaların giderildiği, kusurların tedavi edildiği ve ilavelerin yapıldığı uygulamaya adeziv sistem yani bonding adı verilmektedir. Bonding yöntemi sayesinde en az derecede diş kaybı ile dişlerin görsel bütünlüğü sağlanırken, aynı zamanda koruma da sağlanmaktadır. Bonding yani adeziv sistemde esas alınan doğal dişlerin uzun ömürlü olmasını ve estetik görünüm açısından orantılı olmasını sağlamaktır. Söz konusu işlemde dişlerin özüne yani pulpaya zarar gelmemesine dikkat edilmektedir.

Estetik diş hekimliği alanlarından biri olan bonding yönteminde, dişlerde lokal anesteziye bile gerek duyulmadan işlem gerçekleştirilebilmektedir. Kompozit maddeler kullanılarak uygulanan bu yöntemde, hemen hemen dişlerin doğal rengi ile aynı özellikleri taşıyan mikrofil ajanlar kullanılmaktadır. Bu sayede uygulanan dolgularda dişlerde olduğu kadar renk değişimi olmaktadır. Bonding uygulamasından sonra hastaların belli başlı durumlarda dikkatli olmaları, tedavinin uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktadır. Söz gelimi sert besinler tüketilirken ya da aşırı sıcak ve soğuk sıvılar alınırken hassas olunması, uygulamanın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Bonding uygulaması kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak ortalama 5 ya da 10 yıl gibi bir süre dayanabilmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı etkisi kaybolmuş dişlerde ikinci kez bonding uygulaması yapılabilmektedir.

Hemen hemen tüm yaş gruplarına uygulanabilecek bir tedavi olan bonding, ortalama 1 saat süren bir işlem ile uygulanabilmektedir. Ankara estetik diş hekimliği uygulamalarının gerçekleştirildiği Dentess,  bonding tedavisinde de tecrübesiyle dikkat çekmektedir. Çok uygun bir fiyata ve çok kısa bir sürede daha güzel ve sağlıklı dişlere sahip olmanız mümkündür.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et