Estetik Kaygılar Mı Diş Sağlığı Mı?

Tüketici toplumu haline geldiğimiz şu dönemde, birçok şey estetik kaygı ve yüzeysellikten ibaret bir hal almaya başlamıştır. Her sektörde kendini gösteren tüketim mantığı ne yazık ki sağlık sektöründe de ortaya çıkmıştır. Sağlık sektöründe insanların algısı estetik kaygılar üzerinden oluşmaya başlamıştır.

Estetik diş hekimliği her ne kadar dış görünüm için oluşan tedavileri kapsasa da öncelik her zaman daha sağlıklı ağız diş yapısını sağlamaktır. Diş hekimliğine dair uygulanan tüm tedaviler, bireyin ağız ve diş sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak ve oluşabilecek rahatsızlıklara karşı önlem alabilmek amaçlıdır.

Son yıllarda ortodonti de dahil olmak üzere, diş hekimliği tedavilerinde, bahsi geçen tüketim mantığı devreye girmeye başlamıştır. İnsanların konu hakkında bilinçlenmeleri ve doğru tedaviyi talep etmeleri diş hekimlerinin görevidir. Bu sebepledir ki diş hekimleri, esteti kaygılardan ziyade sağlıklı ağız ve diş yapısına dikkat çekmeye çalışmaktadırlar. Ankara Diş Hekimliği kliniği Dentess, tüm tedavi ve hizmetlerde hastalarının sağlık geçmişini ve söz konusu rahatsızlıklarını göz önünde bulundurarak gerekli tedavileri önermektedirler. Düzenli diş hekimi kontrolü ile istenilen sağlıklı dişlere kavuşmak mümkündür. Unutulmamalıdır ki önemli olan sağlıklı dişlerdir. 

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et