Güzel Bir Gülümseme İçin Estetik Diş Hekimliği

Gülümsemek daha doğrusu estetik bir gülümsemeye sahip olmak insan ilişkilerinde önemli bir role sahip olmanızı sağlayan etkenlerdendir. Gülümsemenin insan psikolojisi üzerinde oluşturduğu rahatlatıcı ve güven verici etkisi araştırmalar sonucunda da kanıtlanmış bir gerçektir.

Güzel bir gülümsemenin içten ve samimi duygularla gerçekleştirilebilir bir eylem olduğu göz ardı edilemez. Fakat bu eylemin bir odak noktası da estetik ve sağlıklı dişlere sahip olabilmektir. Yüzün genel yapısına ait oranlama gülümserken oluşan açıda da geçerlidir. Altın oran adı verilen bu değerlerde dişlerin dudak ve yüz yapısı ile sağladığı uyum ön plana çıkmaktadır.

Korkusuzca ve en içten şekilde gülümseyebilmenin anahtarı sağlıklı dişlerde gizlidir. Çoğu insan yapısal nedenlerden ya da sonradan oluşan durumlardan dolayı diş sağlıklarını kaybetmiş estetik açıdan da bozulmuş dişlere sahiptir. Bu sebeple gülümsemek oldukça zor bir eylem haline gelmektedir. Estetik diş hekimliği son yıllarda oldukça rağbet gören bir diş hekimliği bölümü haline gelmiştir. Kullanılan teknikler, malzemeler ve uygulama yöntemleri sayesinde insanlar kolaylıkla estetik görünüme sahip dişlere sahip olabilmektedirler. Estetik diş hekimliği bölümünde, zirkonyum, laminate, porselen inlay onlay ve diş beyazlatma gibi teknikler kullanılarak güzel bir gülümsemeye sahip olmanız mümkündür. Ankara diş hekimliği kliniklerinden Dentess, tüm bu uygulamaları profesyonel şekilde gerçekleştirebilmektedir. Dişlerinize bir iyilik yapmak istiyorsanız düzenli diş hekimi kontrolünü ihmal etmemelisiniz.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et