Halit Emre KAVLAK

1972 yılı Ankara’da doğumlu olan Halit Emre KAVLAK  

İlköğrenimimi 1978-1983 yılları arasında Gazi Paşa İlkokulunda, orta ve lise öğrenimimi ise 1983-1989 yıllarında Antakya Özel Ata Lisesinde tamamlamıştır.1989 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 1996 yılında bitirmiştir.

1997 yılında Dentess Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurulmuştur.

1998 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’na doktora öğrencisi olarak başlamış. “Oklüzal interferenslerin çiğneme kas aktivitelerine etkilerinin elektromyografik olarak değerlendirilmesi” adlı teziyle doktora çalışmasına başlamıştır. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’na Araştırma görevlisi olarak atanmıştır.

Mart 2015 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında tezini vermiştir.Tezini verdikten sonra 1997 yılnda kendisi tarafından kurulan Dentess Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Mesul Müdür ve Protez ve Uzmanı olarak görev yapmaya devam etmektedir. Özellikle dental implantlar, estetik diş hekimliği, gülüş tasarımı, porselen lamina protezler, zirkonyum protezler, diş beyazlatma ve kozmetik konturlama üzerine çalışmaktadır.

Yüksek irtifa dağcılık, wind-surf, kaya tırmanışı hobileri arasında olup, seyahat özel ilgi alanlarındandır.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et